Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wypisujemy nasze dane i zamieniamy na odpowiednie jednostki:
[tex]p=2500hPa = 250\ 000 Pa[/tex]
[tex]S=20cm^3 =0,00002m^3[/tex]
Szukane:
[tex]F_N=?[/tex]
Wzór na ciśnienie to:
[tex]p=\frac{F_N}{S}[/tex] - przekształcamy wzór tak, aby uzyskać wzór na siłę nacisku:
[tex]p=\frac{F_N}{S} | *S\\F_N = p *S[/tex]
Podstawiamy nasze dane do otrzymanego wzoru:
[tex]F_N = 250\ 000 * 0,00002=5N[/tex]
W razie pytań pisz kom :D