Odpowiedź :
Odpowiedź:
V = 4/3 * Π * r³
(6+8+10)4/3 * Π * r³= 904,32+2 143,57+4 186,67=7 237,56cm3
Wzór na pole powierzchni kuli ma postać:
P=4πR2
r z 7 237,56cm3=14.54cm
P=2 655,33 cm2
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Objętość kuli
[tex]V = \frac{4}{3}*\pi*r^{3}[/tex]
Przyjmuję
π = 3,14
Objętość kul o promieniach 6 cm, 8 cm, 10 cm
[tex]V = \frac{4}{3} * 3,14 * 6^{3} = 904,32 \ cm^{3}[/tex]
[tex]V = \frac{4}{3} * 3,14 * 8^{3} = 2143,57 \ cm^{3}[/tex]
[tex]V = \frac{4}{3} * 3,14 * 10^{3} = 4186,67 \ cm^{3}[/tex]
Razem: 904,32 + 2143,57 + 4186,67 = 7234,26 cm³
Nowa kula
[tex]7234,26 = \frac{4}{3} * 3,14 * r^{3}[/tex]
[tex]7234,26 = \frac{1256}{300} * r^{3}[/tex]
1757,93 = r³
[tex]r = \sqrt[3]{1757,93}[/tex]
P = 4πr²
[tex]P = 4 * 3,14 * \sqrt[3]{1757,93}^2[/tex]
P = 23907,848 cm²