Odpowiedź :
Odpowiedź:
h= 18 cm
Pb = 4 Pp
2π r*h = 4 π r² / : 2πr
h =2 r
18 =2 r
r = 9
V = π r²* h = π*9²*18 = 1458 π
Pc = 2Pp + Pb= 2 π r² + 2π r*h = 2π*81 + 2π*9*18 = 162 π + 324 π = 486 π
Szczegółowe wyjaśnienie:
h= 18 cm Pb = 4 Pp 2π r*h = 4 π r² /: 2πr h = 2 r 18=2 r r=9 V = π г²* h = π*9²*18 = 1458 π Pc = 2Pp+ Pb= 2 π г² + 2π г*h = 2*81 + 2*9*18162 π + 324 π = 486 π mam nadzieje ze pomogłam