👤

a) Za jogurt i dwie bułki po 1,30 zł zapłaciłem 4 zł. Ile kosztował jogurt? b) Adam ma trzy razy więcej pieniędzy ode mnie, a razem mamy 24 zł. Ile pieniędzy ma Adam?​