Odpowiedź :
[tex]v_{0} \\[/tex][tex]=20\frac{m}{s}[/tex]
h=60m
v=?
[tex]v=\sqrt{v_{0}^{2} +2gh[/tex]=[tex]\sqrt{(20\frac{m}{s})^{2}+2x60mx10\frac{m}{s^{2} } } \\[/tex]=40[tex]\frac{m}{s}[/tex]
[tex]v_{0} \\[/tex][tex]=20\frac{m}{s}[/tex]
h=60m
v=?
[tex]v=\sqrt{v_{0}^{2} +2gh[/tex]=[tex]\sqrt{(20\frac{m}{s})^{2}+2x60mx10\frac{m}{s^{2} } } \\[/tex]=40[tex]\frac{m}{s}[/tex]