👤

Oblicz ile gram stanowi 3.6 mola siarki.zqdanie potrzebuje na dzisiaj.

Odpowiedź :

Odpowiedź: 115,2g

masa molowa siarki =32,07 g/mol ≈32g/mol

 1mol S---32g

 3,6mola-- x

           x=32g*3,6mola/1mol

           x-115,2g