proszę o pomoc daje 10 pkt !!!❗

Odpowiedź:
a) Przyrost naturalny:
Pn = U – Z
Pn = 200 000 - 150 000 = 50 000
b) Współczynnik przyrostu naturalnego:
Wpn = ( Pn : L ) • 1000
Wpn = (50 000 : 20 000 000) · 1 000 = 2,5‰
c) Saldo migracji:
Sm = I - E
Sm = 5 000 - 2 000 = 3 000
d) Przyrost rzeczywisty:
Pr = Pn + Sm
Pr = 50 000 + 3 000 = 53 000
e) Współczynnik urbanizacji:
Wu = Lm/L · 100%
Wu = (16 000 000 : 20 000 000) · 100% = 80%
f) Gęstość zaludnienia:
Gz = L : P
Gz = 20 000 000 os. : 300 000 km² ≈ 67 os./km²