Odpowiedź :
Odpowiedź:
Tak, można twierdzić, że produkowane blaszki są cieńsze niż 0,04mm
Szczegółowe wyjaśnienie:
Nie wiem czy dobrze rozumiem zadanie, ale jeżeli poziom istotności to jest maksymalny odchył jaki może być na blaszce - czyli poziom tolerancji to:
Najpierw liczymy naszą tolerancje względem blaszki - 0,04*0,01 = 0,0004 - taki może być maksymalny odchył na próbie, a blaszka dalej będzie spełniała wymagania - sprawdzamy:
0,04 - 0,0004 = 0,0396 - taka moze być najmniejsza grubość blaszki, która jest akceptowalna
0,04 + 0,0004 = 0,0404 - taka moze być największa grubość blaszki, która jest akceptowalna
jeżeli średnia 25 blaszek dała grubość 0,037mm, to jest to poniżej akceptowalnej grubości blaszki, więc można twierdzić, ze produkowane blaszki są cieńsze niż 0,04mm