potrzebuje na teraz z góry dziękuję

Odpowiedź:
[tex]E_{pj}=m_j*g*h_j[/tex] - liczymy energię potencjalną dla ciała j
[tex]E_{kp}=\frac{m_p*v_{p}^2}{2}[/tex] - liczymy energię kinetyczną dla ciała p
[tex]E_{pj}=1*10*100=1000J=1kJ[/tex]
Aby obliczyć energię kinetyczną musimy zamienić km/h na m/s:
[tex]v_p=10km/h = 10 : 3,6 = 2,78m/s[/tex] (najłatwiejszy sposób, aby zamienić km/h na m/s to podzielić liczbę przez 3,6)
Teraz możemy liczyć:
[tex]E_{kp}=\frac{20*2,78^2}{2}=\frac{20*7,73}{2}=\frac{154,6}{2}=77,3J[/tex]
W razie pytań pisz kom :D