👤

Oblicz zawartość procentową soli nieuwodnionej w gipsie .

Odpowiedź :

mCaSO4*2H2O=40u+32u+4*16u+2*18u=172 u

136u---x%

172u---100%

x=79,07%

Go Studier: Inne Pytanie