Odpowiedź :
Odpowiedź:
Cm=Cp*dr/100%*M, gdzie Cm-stężenie molowe Cp-stężenie procentowe
dr-gęstość roztworu(w g/dm^3) M-masa molowa substancji
Cm=20*1100/36,5*100=6,027mol/dm^3
Odpowiedź:
Cm=Cp*dr/100%*M, gdzie Cm-stężenie molowe Cp-stężenie procentowe
dr-gęstość roztworu(w g/dm^3) M-masa molowa substancji
Cm=20*1100/36,5*100=6,027mol/dm^3