Odpowiedź:
[tex]m=5*10^1^1kg[/tex]
Wyjaśnienie:
Dane:
[tex]d=10^1^7\frac{kg}{m^3}[/tex]
[tex]V=5ml=5cm^3=5*\frac{1}{1000000}m^3=0,000005m^3=5*10^-^6m^3[/tex]
Szukane: m
Korzystamy z wzoru na gęstość:
[tex]d=\frac{m}{V}/*V[/tex]
[tex]m=d*V[/tex]
[tex]m=10^1^7\frac{kg}{m^3}*5*10^-^6m^3=5*10^1^1kg[/tex]