👤

Zad 2. Prędkość średnia piechura na trasie 10 km wyniosła 5 km/h , a prędkość średnia rowerzysty na tej samej trasie była równa 20km/h . O ile minut więcej zajęło pokonanie tej trasy piechurowi niż rowerzyście?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

trasa=10km

piechur: 5 km/h

10 km/2h

2h=120min

rowerzysta: 20 km/h

10 km/30min

120min-30min=90min