👤

Ile energii trzeba dostarczyć 1 kg wody aby ją ogrzać o 2 °C. Ciepło właściwe wody wynosi 4200 J/kg  °C. Proszę na dziś

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wypisujemy nasze dane i zamieniamy na odpowiednie jednostki:

[tex]C_w = 4200\frac{J}{kg*C}[/tex]

[tex]m=1kg[/tex]

[tex]\Delta T = 2C[/tex]

Szukane:

[tex]Q= C_w * m * \Delta T[/tex]

[tex]Q= 4200 * 1*2=8400J[/tex]

W razie pytań pisz kom :D