Odpowiedź :
Odpowiedź:
z.1
S = 5 cm* 10 000 = 50 000 cm = 500 m = 0,5 km
t = S : v = 0,5 km : 6 km/ h = [tex]\frac{1}{12}[/tex] h = 5 minut
z.2
Pp = 2*( 6 *3 + 6*10 + 3*10) cm² = 216 cm²
Psz = 6 a² = 216 cm² / : 6
a² = 36 cm²
a = 6 cm
==============
Szczegółowe wyjaśnienie: