Odpowiedź :
Odpowiedź:
Z krzywej rozpuszczalności odczytujemy, że w temp. 50 stopni Celsjusza rozpuszczalność KNO3 wynosi około 85g na 100g H2O
Masa roztworu:
85g + 100g = 185g
Stężenie:
Cp = (ms:mr)*100%
Cp = (85 : 185)*100% = 45,95%
Odpowiedź:
Z krzywej rozpuszczalności odczytujemy, że w temp. 50 stopni Celsjusza rozpuszczalność KNO3 wynosi około 85g na 100g H2O
Masa roztworu:
85g + 100g = 185g
Stężenie:
Cp = (ms:mr)*100%
Cp = (85 : 185)*100% = 45,95%