Odpowiedź :
100 ml = 100 cm3
[tex]d = \frac{m}{V}\\ m = d * V\\[/tex]
masa rozpuszczalnika: 0,74 g/cm3 * 100 cm3 = 74 g
Cp= ms/mr * 100%
mr = masa substancji + masa rozpuszczalnika
mr = 10 g + 74 g = 84 g
Cp = 10g/84g * 100% = 11,9%
100 ml = 100 cm3
[tex]d = \frac{m}{V}\\ m = d * V\\[/tex]
masa rozpuszczalnika: 0,74 g/cm3 * 100 cm3 = 74 g
Cp= ms/mr * 100%
mr = masa substancji + masa rozpuszczalnika
mr = 10 g + 74 g = 84 g
Cp = 10g/84g * 100% = 11,9%