👤

Tata kupił 10 batonów mama 6 tata zapłacił o 8 zł więcej. Ile kosztuje baton

Odpowiedź :

Odpowiedź:

10 - 6 = 4

8 : 4 = 2

Odp   Jeden baton kosztuje 2 zł

x; koszt jednego batona

10x - 8 zł = 6x

10x - 6x = 8 zł

4x = 8 zł              /:4

x = 2 zł

Jeden baton kosztuje 2 zł.