👤

Za 7 bułek i chleb franek zapłacił 6,60złbułka jest 4 razy tańsza od chleba ile kosztuje bułka.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Bułka kosztuje 0,6 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

łączna kwota - 7x+4x=6,6

4x - ile kosztuje chleb (4 * 0.6 = 2,4)

7x - ile kosztują wszystkie bułki (7 * 0.6 = 4,2)

7x+4x=6,6

11x=6,6 / : 11

x=0,6

Bułka kosztuje 0,6 zł