Odpowiedź :
Odpowiedź:
4zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
x - cena 1l mleka
y - cena 1 masła
2x + 2y = 14
3x + y = 13
y = 13 - 3x
2x + 2(13-3x) = 14
2x + 26 - 6x = 14
26-14 = 6x-2x
12 = 4x /:4
x = 3 zł
y = 13 - 3*3 = 13 -9 = 4 zł
odp. kostka masla kosztowala 4 zł