👤

. Odległość między kolejnymi grzbietami fal rozchodzących się na powierzchni jeziora wynosi 6m. Położona na wodzie piłka wykonuje 4 drgania w czasie 0,5 minuty. Ile wynosi prędkość rozchodzenia się fali na wodzie?


Odpowiedź :

dane:

lambda = 6m

f = 4/(0,5 min) = 4/(30s) = 2/15 1/s = 2/15 Hz

szukane:

v = ?

obliczenia:

T = 1/f = 1/ (2/15 1/s ) = 7,5s

v = lambda/T = 6m /7,5s = 0,8 m/s

Go Studier: Inne Pytanie