👤

2. Silnik o mocy 1200 W pracował w czasie 1,5 minuty. Ile wynosi praca wykonana przez
ten silnik?​.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

P= 1200W

t= 1,5 min = 1,5*60s= 90s

Rozw

P= W/ t

W= P*t

W= 1200W*90s=108 000 J

Odp: Wykonał prace 108 000 J przez 1,5 minuty.

Wyjaśnienie:

Wszystko zrobisz wypisując najpierw dane a potem podstawiasz pod wzór.