👤

małpka O masie 3,5 kg wspina się po pionowej linie z prędkością 0,92 m/s.
oblicz moc małpki


Odpowiedź :

Odpowiedź:

32,2 W

Wyjaśnienie:

m=3,5kg

v=0,92m/s

P = ?

[tex]P=\frac{W}{t} =\frac{F * s}{t} = Fv[/tex]

[tex]F=mg[/tex]    

Małpka rusza się ruchem jednostajnym, więc jej siła pokonuje siłę grawitacji.

[tex]P=mgv=32,2W[/tex]