Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wypisujemy nasze dane:
[tex]t=8s[/tex]
[tex]\Delta V = V_k - V_o = 22m/s - 6m/s = 16m/s[/tex] - zmiana prędkości
Szukane:
[tex]a=?[/tex]
[tex]a=\frac{\Delta V}{t}[/tex]
Podstawiamy nasze dane do wzoru:
[tex]a=\frac{16m/s}{8s} = 2m/s^2[/tex]
W razie pytań pisz kom :D