👤

Do 60g roztworu soli kuchennej o stężeniu 20 odano 100g wody oblicz stężenie procentowe otrzymanego roztworu roztworu.

Odpowiedź :

Zadanie w załączniku :)

Zobacz obrazek Medeline2

Dane:

mr1=60 g

Cp1=20%

mr2=60 g+100g=160 g

Szukane:

ms=?

Cp2=?

ms=Cp1*mr1/100%

Cp2=ms*100%/mr2

Obliczenia:

ms=20%*60g/100%

ms=12 g

Cp2=12g*100%/160g

Cp2=7,5%