👤

Oblicz prędkość fali wiedząc że odległość między kolejnymi grzbietem fali wynosi 6 m, a częstotliwość 2 Hz.


Odpowiedź :

[tex]Dane:\\\lambda = 6 \ m\\f = 2 \ Hz\\Szukane:\\v = ?\\\\Rozwiazanie\\\\v = \frac{\lambda}{T}\\\\ale \ \ T = \frac{1}{f}\\\\\underline{v =\lambda\cdot f}\\\\v =6 \ m\cdot2 \ Hz = 6 \ m\cdot2\frac{1}{s}\\\\\boxed{v = 12\frac{m}{s}}[/tex]

Odp. Prędkość tej fali v = 12 m/s.