👤

Zadanie 8. (0-1) Czekolada o masie 20 dag przed promocją kosztowała 9,60 zł. Producent czekolady przygotował dwie promocje. Promocja Promocja II Masa czekolady o 20% większa przy tej samej cenie. Cena czekolady o 20% mniejsza przy tej samej masie. Czy dla klienta kupującego 120 dag czekolady bardziej opłacalna jest promocja II niż I? Wybierz odpowiedź A albo B i jej uzasadnienie spośród 1., 2. albo 3. w promocji i masa czekolady wzrośnie o 4 dag, 1. A. Tak, natomiast w promocji Il masa się nie zmieni. w promocji Il 1 dag czekolady kosztuje mniej niż ponieważ 2. w promocji I. B. Nie, w promocji Il trzeba kupić 6 czekolad, natomiast 3. w promocji I - tylko 5. ​

Zadanie 8 01 Czekolada O Masie 20 Dag Przed Promocją Kosztowała 960 Zł Producent Czekolady Przygotował Dwie Promocje Promocja Promocja II Masa Czekolady O 20 Wi class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

B2

1

24 dag kosztuje 9,6 zł

1 dag kosztuje 0,4 zł czyli 40groszy

2

20 dag kosztuje 7,68zl

1 dag kosztuje 0,384zl czyli mniej więcej 38 groszy

Go Studier: Inne Pytanie