👤

Oblicz ile azotanu 5 potasu można rozpuścić w 200 g wody o temperaturze 20 stopni Celsjusza​

Odpowiedź :

R: 34 g/100 g H2O

34g---100 g H2O

xg---200 g H2O

x=68 g

Odpowiedź:

Jeśli rozpuszczalność KNO3w temp. 20st, C wynosi 35g /100g wody ,to w 200g wody potrzeba 2 razy tyle KNO3,czyli 70g

                 35g----100g  wody

                   x -----200g   wody

                       x=35g*200g/100g

                       x=70g