👤

6. Wysokość trapezu o polu 52 cm wynosi 8 cm. Oblicz długość krótszej podstawy
trapezu, jeżeli jego dłuższa podstawa ma 9 cm.
b
5
Ос


6 Wysokość Trapezu O Polu 52 Cm Wynosi 8 Cm Oblicz Długość Krótszej Podstawy Trapezu Jeżeli Jego Dłuższa Podstawa Ma 9 Cm B 5 Ос class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Krótsza podstawa ma 5cm

Szczegółowe wyjaśnienie:

pp = 52 cm2

h = 8

a = 9

wzór = (a+b)h/2

(9 + b) x 8/2 = 56 | x2

(9 + b) x 8 = 112 |/8

9 + b = 14 |-9

b = 5

Go Studier: Inne Pytanie