Odpowiedź :
Odpowiedź:
W zadaniu mamy dwie niewiadome L oraz C
Wyznaczamy jedną z niewiadomych np. mamy kondensator C=2mF i ze wzoru obliczamy wartość L lub odczytujemy z wykresu.
Np.
C = 2mF
L = 5,1 mH
wtedy dla f=50 Hz zachodzi rowność reaktancji XL=Xc

