👤

4. Ania oglądała film w kinie, który razem ze zwiastunami reklamowymi trwał 189 minut. Oblicz, ile godzin tr film, jeśli czas trwania zwiastunów reklamowych stanowi 5% czasu trwania filmu. Zapisz obliczenia plisss​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Film trwał 2 godziny 59 minut 33 sekundy.
Zwiastuny i reklamy łącznie trwały 9 minut 27 sekund

Szczegółowe wyjaśnienie:

Czas trwania zwiastunów

189 minut * 5% = 9 minut 27 sekund

Czas trwania filmu bez zwiastunów

189 minut - 9 minut 27 sekund = 179 minut 33 sekund

179 minut 33 sekundy = 2 godziny 59 minut 33 sekundy

-----------------

189 minut = 11340 sekund

11340 * 5% = 567 sekund = 9 minut 27 sekund