Odpowiedź :
Odpowiedź:
W pierwszym jest 500 l, a w drugim 2500 l
Szczegółowe wyjaśnienie:
[tex]V_{1}[/tex] - objętość pierwszego zbiornika
[tex]V_{2}[/tex] - objętość drugiego zbiornika
[tex]5*V_{1} = V_{2}[/tex]
[tex]3*(V_{1} + 500) = V_{2} + 500[/tex]
[tex]3*(V_{1} + 500) = 5*V_{1} + 500[/tex]
[tex]3V_{1} + 1500 = 5V_{1} + 500[/tex]
[tex]-2V_{1} = - 1000[/tex] /:(- 2)
[tex]V_{1}[/tex] = 500 [tex]V_{2} = 5 * 500 = 2500[/tex]