👤


11.Z jaką prędkością (w km/h) jedzie samochód, który w ciągu 10 minut przejedzie 15 km?



Odpowiedź :

t=10minut

S=15 km = 15 000 m

Prędkość = droga/czas = 15 000 /10 = 1500metrów/minutę = 1,5 km/minutę = 90 km/h