👤

Koszt netto za przejazd taksówką,na który obowiązuje 8% VAT,wynosi 60 zł. Oblicz koszt brutto tego przejazdu

Odpowiedź :

cena netto + kwota podatku VAT = cena brutto

z treści zadania:

stawka VAT: 8 %

koszt netto: 60

obliczamy kwotę podatku VAT:

8 % = 0,08

8 % z 60 zł

0,08 * 60 zł = 4,8 zł

obliczamy kwotę brutto:

60 zł + 4,80 zł = 64,80 zł

Odp. Koszt brutto tego przejazdu wynosi 64,80 .