Odpowiedź :
M(Na) = 23g/mol,
M(Na₂S) = 78g/mol,
2Na + S ⇒ Na₂S
23g*2 - 78g
9,2g - x
x = (9,2g * 78g)/46g = 15,6 g
W reakcji powstanie 15,6g siarczku sodu.
M(Na) = 23g/mol,
M(Na₂S) = 78g/mol,
2Na + S ⇒ Na₂S
23g*2 - 78g
9,2g - x
x = (9,2g * 78g)/46g = 15,6 g
W reakcji powstanie 15,6g siarczku sodu.