👤

Za 30 dag orzechów pistacjowych zapłacono 15,75 zł. Oceń prawdziwość podanych zdań. Wybierz P, jeśli zdanie jest prawdziwe, albo F – jeśli jest fałszywe.

Za 40 dag tych orzechów należy zapłacić 21 zł. P/F

Cena 1 kg tych orzechów jest równa 52,50 zł. P/F


Odpowiedź :

Odpowiedź:

15,75zł*40dag/30dag=21zł - 1 zdanie prawdziwe

15,75zł*100dag/30dag=52,5zł - 2 zdanie prawdziwe

Szczegółowe wyjaśnienie: