Odpowiedź :
[tex]Cp=\frac{ms}{mr} *100[/tex]%
a)
ms = 10g
m(wody) = 150g
mr = 150g + 10g = 160g
Cp = (10g / 160g)*100% = 6,25%
b)
ms = 30g
m(H2O) = 450g
mr = 30g + 450g = 480g
Cp = (30g / 480g) * 100% = 6,25%
Stężenia roztworów są takie same.
[tex]Cp=\frac{ms}{mr} *100[/tex]%
a)
ms = 10g
m(wody) = 150g
mr = 150g + 10g = 160g
Cp = (10g / 160g)*100% = 6,25%
b)
ms = 30g
m(H2O) = 450g
mr = 30g + 450g = 480g
Cp = (30g / 480g) * 100% = 6,25%
Stężenia roztworów są takie same.