Odpowiedź:
[tex]F_w=0,023N[/tex]
Wyjaśnienie:
Dane:
[tex]1cm^3=\frac{1}{1000000}m^3[/tex]
[tex]V=2,3cm^3=2,3*\frac{1}{1000000}m^3=0,0000023m^3[/tex] → objętość kamyka
[tex]d=1000\frac{kg}{m^3}[/tex] → gęstość wody
[tex]g=10\frac{N}{kg}[/tex] → współczynnik grawitacji
Szukane: [tex]F_w[/tex] → siła wyporu
Korzystamy z wzoru na siłę wyporu:
[tex]F_w=d*V*g[/tex]
[tex]F_w=1000\frac{kg}{m^3}*0,0000023m^3*10\frac{N}{kg}=0,023N[/tex]