👤

Jaki ładunek elektryczny przepłynie przez żarówkę samochodową zasilaną napięciem 9 V, jeśli wytworzyła się energia 27 J?

Odpowiedź :

[tex]dane: \\ \\ \\ U = 9V \\ \\ W = 27J[/tex]

[tex]szukane: \ \ \ q[/tex]

[tex]wzor: \\ \\ \\ W = q \times U | \div U \\ \\ q = \frac{W}{U} [/tex]

[tex]obliczenia: \\ \\ \\ q = \frac{27J}{9V} = 3C[/tex]

[tex] \huge{ \boxed{q = 3C}}[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie