👤

Krawiec zużył 34,2 m² materiału na uszycie 12 sukienek. Oblicz ile materiału potrzeba na uszycie 204 takich
Wykonaj obliczenia


Odpowiedź :

34,2 : 12 = 2,85 ilość materiału na jedną sukienkę .

2,85 × 204 = 581,4 m kw

Na 204 takich sukienek potrzebne jest 581,4 m kw

Odpowiedź:

34,2 m²:12=2,85 m²   tyle materiału potrzeba na uszycie jednej  sukienki

204*2,85 m²=581,4 m²

odp.

Na uszycie 204 sukienek potrzeba 581,4 m² materiału.

Szczegółowe wyjaśnienie: