t=1 s
S=5 m
Ruch jednostajny, czyli
[tex]v=\frac{S}{t}=\frac{5 \ [m]}{1 \ [s]}=5 \ \frac{m}{s}[/tex]
Wykres v(t) jest linią poziomą - wartość prędkości nie zmienia się w czasie ruchu jednostajnego.
Wykres S(t) jest linią prostą, której nachylenie do osi zależy od zastosowanej skali.