Odpowiedź :
Odpowiedź:
U = 24V
I = 3 A
------------------------
R = ?
Rz = U/I = 24V/3A = 8 Ω
Rz = R/2
R = 2*Rz = 2*8 Ω = 16 Ω
R = 16 Ω - opór każdej żarowki
Odpowiedź:
U = 24V
I = 3 A
------------------------
R = ?
Rz = U/I = 24V/3A = 8 Ω
Rz = R/2
R = 2*Rz = 2*8 Ω = 16 Ω
R = 16 Ω - opór każdej żarowki