5. Oblicz siłę działającą na ciało o masie 60kg, dla którego zależność prędkości od czasu przedstawiono na wykresie. (załącznik)

Odpowiedź:
m = 60 kg
Vp = 0
Vk = 15 m/s
t = 10s
----------------------------
F ?
a = Δv/t = (Vk-Vp)/t = (15-0)/10 = 1,5 m/s²
a = 1,5 m/s²
F = m*a = 60 kg * 1,5 m/s² = 90 N
F = 90 N