Odpowiedź :
9kg po 160zł, zatem cena mydła to
9x160 = 1440 zł
Po wyschnięciu jest tylko 8kg, zatem
1440/8 = 180zł
Cena wyschniętego mydła powinna wynosić 180zł/kg, aby kiosk nie poniósł straty.
9kg po 160zł, zatem cena mydła to
9x160 = 1440 zł
Po wyschnięciu jest tylko 8kg, zatem
1440/8 = 180zł
Cena wyschniętego mydła powinna wynosić 180zł/kg, aby kiosk nie poniósł straty.