👤

W kiosku był zapas 9 kg mydła, którego cena wyniosła 160 zł za kilogram. Po wyschnięciu mydło ważyło tylko 8kg. Jaka powinna być cena wyschniętego mydła, aby kiosk nie poniósł straty​

Odpowiedź :

9kg po 160zł, zatem cena mydła to

9x160 = 1440 zł

Po wyschnięciu jest tylko 8kg, zatem

1440/8 = 180zł

Cena wyschniętego mydła powinna wynosić 180zł/kg, aby kiosk nie poniósł straty.

Go Studier: Inne Pytanie