👤

Jaką objętość w warunkach normalnych zajmują:
a. 0,2 mola NH3
b. 340 g NH3
c. 3,01*1024 cząsteczek NH3


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a)  0.2 mola * 22.4dm3 = 4.48dm3

b) Masa Molowa NH3= 17    340/17=20 moli    20 moli * 22.4dm3 = 44.8dm3

c) 6.02* 1023 czast = 1 mol

   3.01 * 1024 czast= xmol

x=0.5 * 10 do 1 = 5moli     5 moli * 22.4dm3 = 112dm3