👤

Siła o wartości 20 N nadaje kulce przyspieszenie 4m/s2 . Oblicz masę tej kulki. Zapisz obliczenia.
Wypisz: Dane, Szukane, Wzór, Rozwiązanie

Liczę na naj


Odpowiedź :

Dane

F = 20 N

a = 4 m/s²

Szukane m

Wzór

F = m*a /:a

m = F/a

Rozwiązanie

m = 20N/4m/s² = 5 kg

Odpowiedź: m = 5 kg