👤

za 6 bulek i jeden chleb franek zaplacil 8zl. bulka jest cztery razy tansza od chleba. ile kosztuje bulka?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

cena bułki --> a

cena chleba --> 4a

zakupy Franka :

6 bułek

1 chleb

6a + 4a = 8 zł

10a = 8 zł

a= 8 zł : 10

a= 0,8 zł

spr.

6a + 4a = 8 zł

L= 6a + 4a= 6*0,8 zł  +  4*0,8 zł = 4,8 zł + 3,2 zł = 8 zł

P= 8 zł

8 zł = 8 zł

L=P

Odp. Bułka kosztuje 0,8 zł (80 gr).

Szczegółowe wyjaśnienie: