Odpowiedź:
Korzystamy ze wzoru
K = K₀ * (1 + p)n
K- kapitał końcowy
K₀ - kapitał początkowy = 1000 zł
p - miesięczna kapitalizacja = 5%/12 = 0,05/12 = 0,0042
n -ilość kapitalizacji = 4 * 12 = 48
K = 1000 * (1 + 0,0042)⁴⁸ = 1000 * 1,0042⁴⁸ = 1000 * 1,22284 = 1222,84 zł