Odpowiedź :
a) C3H7COOH
b) w załączniku
c) C3H7COOH+5O2--->4CO2+4H2O
d) mC:mH:mO=48:8:32=6:1:4
e) mC3H7COOH=4*12u+8*1u+2*16u=88 u
f) 48u---x%
88u---100%
x=54,55%C
8u---x%
88u---100%
x=9,09%H
100%-(54,55%+9,09%)=%O
%O=36,36%

a) C3H7COOH
b) w załączniku
c) C3H7COOH+5O2--->4CO2+4H2O
d) mC:mH:mO=48:8:32=6:1:4
e) mC3H7COOH=4*12u+8*1u+2*16u=88 u
f) 48u---x%
88u---100%
x=54,55%C
8u---x%
88u---100%
x=9,09%H
100%-(54,55%+9,09%)=%O
%O=36,36%