👤

Dwa statki wypłynęły z tego samego portu o godzinie 15:00. Pierwszy statek popłynął na północ i poruszał się z prędkością 2,5km/h. A drugi popłynął na zachód z prędkością 6km/h. Jaka odległość dzieliła statki o godzinie 19:00?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x = 4*2,5 km/h = 10 km

y = 4*6 km/h = 24 km

z^2 = 10^2 + 24^2 = 100 + 576 = 676

z = 26

Odp. 26 km

=============

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Odległość między statkami wynosi 26 km :)

Szczegółowe wyjaśnienie

Pierwszy statek przepłynął 10 km, drugi zaś 24 km,

A - 24 km

B - 10 km

Wzór do obliczenia:
a² + b² = c²

24² + 10² = c²

576 + 100 = c²
c² = 676
c = √ 676
c = 26 km
Nie wiem czy dobrze bo ja 5 klasa podstawówki xd